Законы Украины

Новости Партнеров
 

Про результати ревізій і перевірок на підприємствах, в установах та організаціях агропромислового комплексу області за 2004 рік

Архів документів. Текст правового акту станом на 27 березня 2007 року

ВОЛИНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 29.12.2004 р. N 348

Про результати ревізій і перевірок на підприємствах, в установах та організаціях агропромислового комплексу області за 2004 рік

Проведені контрольно-ревізійним управлінням в області ревізії та перевірки в аграрному секторі економіки області свідчать, що Головне управління сільського господарства і продовольства облдержадміністрації, районні державні адміністрації, керівники підприємств, установ і організацій агропромислового комплексу не вживають належних заходів щодо виконання законодавчих і нормативних актів з питань зміцнення фінансово-бюджетної дисципліни, цільового і ефективного використання бюджетних коштів, державного і комунального майна.

Контрольними заходами (186 ревізій і перевірок) протягом січня - грудня 2004 року виявлено порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на загальну суму 4,3 млн. гривень (найбільше серед усіх галузей економіки області).

Характерними фінансовими порушеннями є незаконне та нецільове використання бюджетних коштів, які виділялись на державні цільові програми в агропромисловому комплексі та здешевлення кредитів; незаконна передача, списання та нестачі державного майна; недоотримання фінансових ресурсів від платних послуг.

Волинським інститутом агропромислового виробництва із загальної суми коштів 125 тис. гривень використано 33,7 тис. гривень на витрати, відшкодування яких не передбачено Порядком використання коштів Державного бюджету України на виконання програм селекції в рослинництві та селекції сільськогосподарських культур у ланках первинного насінництва на 2003 рік.

У Волинському обласному Фонді підтримки індивідуального житлового будівництва на селі кошти місцевих бюджетів, виділені на кредитування індивідуальних сільських забудовників, було використано на утримання апарату та сторонньої організації ("Украгропромбуд" м. Київ), у результаті чого допущено їх нецільове використання на суму 86,2 тис. гривень.

За результатами перевірок дотримання вимог чинного законодавства при отриманні часткової компенсації відсотків за рахунок бюджетних коштів через механізм здешевлення кредитів установлено незаконне її отримання на суму 162,6 тис. гривень. Зокрема, у відкритому акціонерному товаристві "Гнідавський цукровий завод" установлено, що внаслідок використання кредитних ресурсів у розмірі 2911,9 тис. гривень з недотриманням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.2001 N 59 "Про часткову компенсацію ставки за кредитами комерційних банків, що надаються сільськогосподарським товаровиробникам агропромислового комплексу у 2001 році" підприємством зайво отримано компенсації з державного бюджету на суму 93,9 тис. гривень. Матеріали перевірки передані управлінню Служби безпеки України в області, проводиться розслідування.

Відкритим акціонерним товариством "Іваничівське хлібоприймальне підприємство" з порушенням пункту 1 статті 12 Закону України "Про державний матеріальний резерв" та договору про відповідальне зберігання з Державним комітетом України по матеріальних резервах допущено самовільний відпуск суб'єктам недержавної форми власності 177 тонн зерна Державного резерву України (ячменю пивоварного та жита) на загальну суму 89,6 тис. гривень.

Допущені фінансові порушення є результатом послаблення контролю Головного управління сільського господарства і продовольства облдержадміністрації, районних державних адміністрацій, керівників підприємств, установ і організацій агропромислового комплексу за виконанням вимог законодавчих і нормативних актів щодо зміцнення фінансово-бюджетної дисципліни.

З метою забезпечення виконання вимог Указу Президента України від 03.12.99 N 1529/99 "Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки", постанови Кабінету Міністрів України від 24.07.2003 N 1150 "Про недоліки у роботі окремих органів виконавчої влади із забезпечення продовольчої безпеки та заходи щодо стабілізації ринку основних продовольчих товарів":

1. Головному управлінню сільського господарства і продовольства облдержадміністрації (В. Літвінчук), головам районних державних адміністрацій, керівникам державних підприємств, установ і організацій агропромислового комплексу області:

1.1. Розглянути результати ревізій та перевірок за 2004 рік на підприємствах, в установах та організаціях агропромислового комплексу області та видати відповідні розпорядчі документи і вжити до винних осіб передбачених законодавством заходів дисциплінарного впливу, домогтися повного усунення виявлених порушень у витрачанні бюджетних коштів та матеріальних цінностей.

1.2. Запровадити жорсткий контроль за цільовим та ощадливим витрачанням бюджетних коштів, забезпечити дотримання вимог чинного законодавства при використанні коштів, виділених на фінансову підтримку підприємств, установ і організацій агропромислового комплексу області.

2. Управлінню Державного казначейства в області (Н. Філіпчук) при здійсненні видатків державного та місцевих бюджетів забезпечити попередній контроль за відповідністю платежів взятим зобов'язанням та бюджетним асигнуванням.

3. Контрольно-ревізійному управлінню в області (В. Омельчук) своєчасно інформувати керівників органів державної виконавчої влади та органи місцевого самоврядування про виявлені порушення, вживати заходів для їх повного усунення на об'єктах контролю.

4. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації Г. Якимчук.

 

Перший заступник голови
обласної державної адміністрації 

 
В. Панчишин 

 

Текст надано Волинською обласною державною адміністрацією. 


>

Последние новости

 
Курсы НБ Украины
Запрашиваемая страница не найдена
Валюта
USD
EUR
RUB
PLN
BYR
Реклама
РекламаНаша кнопка