Законы Украины

Новости Партнеров
 

Соціально-економічні проблеми ДХК "Олександріявугілля" та шляхи їх розв"язання

Архів документів. Текст правового акту станом на 27 березня 2007 року

КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА ПАЛИВА ТА ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РІШЕННЯ

від 30 червня 2004 року N 5.1

Соціально-економічні проблеми ДХК "Олександріявугілля" та шляхи їх розв'язання

Розглянувши соціально-економічні проблеми ДХК "Олександріявугілля", колегія відзначає, що результати аналізу роботи компанії засвідчили прикру тенденцію останніх чотирьох років до суттєвого зменшення обсягів видобутку вугілля компанією, які скоротилися з 1039 тис. тонн у 2000 році до 637 тис. тонн у 2003 році та 204 тис. тонн за 5 місяців 2004 року.

Як наслідок, погіршилися фінансово-економічні показники діяльності компанії. Станом на 1 січня 2004 року збитки ДХК "Олександріявугілля" становили 85,3 млн. грн. (проти 49,7 млн. грн. в 2000 році), дебіторська заборгованість - 29,4 млн. грн. (13,9 млн. грн.), кредиторська заборгованість - 118,7 млн. грн. (101,7 млн. грн.), заборгованість із заробітної плати - 22,9 млн. грн. (22,8 млн. грн.), заборгованість з платежів до бюджету - 45,6 млн. грн. (36,1 млн. грн.).

Головними негативними чинниками, що спричинили таке становище, є значне фізичне та моральне зношення технологічного обладнання компанії, недостатнє надходження бюджетних коштів на покриття витрат із собівартості продукції та дефіцит обігових коштів для здійснення її виробничо-господарської діяльності. Зокрема, зношення основного технологічного обладнання у дочірніх підприємствах та більшості структурних підрозділів ДХК "Олександріявугілля" сьогодні перевищує 80 %, дефіцит обігових коштів становить 3 млн. грн., протягом останніх 5 років компанії недофінансовано 117,0 млн. грн. державної підтримки.

У 1996 - 2003 роках завдяки державній підтримці ДХК "Олександріявугілля" утримано мінімальний рівень обсягів виробництва та підтримано роботу основного обладнання. Але така робота не задовольняє місто. Недоїмка з податків ДХК "Олександріявугілля" на 1 квітня 2004 року становила 19,0 млн. грн., у тому числі до місцевого бюджету - 7,9 млн. грн., з них податок на землю - 2,5 млн. гривень.

Незбалансованість економічної діяльності ДХК "Олександріявугілля" призвела її до банкрутства (провадження у справі про банкрутство порушено у січні 2003 року).

Невжиття найближчим часом дієвих заходів щодо виводу компанії із кризового стану може призвести до соціального вибуху.

Враховуючи ситуацію стосовно передачі в оренду цілісного майнового комплексу ДХК "Олександріявугілля", Мінпаливенерго разом з Кіровоградською облдержадміністрацією 19 травня поточного року на виїзній нараді вирішили у найкоротший термін розглянути всі інвестиційні пропозиції та дійти оптимального колегіального рішення щодо визначення і реалізації найбільш ефективної програми передачі комплексу в оренду та не допустити соціальних негараздів навколо цього питання.

Колегія вирішила:

1. Доповідь з питання "Соціально-економічні проблеми ДХК "Олександріявугілля" та шляхи їх розв'язання" взяти до відома.

2. Визнати роботу керівництва ДХК "Олександріявугілля" незадовільною.

3. Враховуючи позицію Кіровоградської облдержадміністрації, Олександрійської міської ради, представників трудових колективів та профспілок, погодитися з передачею в оренду майна державної холдингової компанії "Олександріявугілля" згідно із законодавством України.

4. Рекомендувати ЗАТ "Енерговугілля" (Повний С. М.) розглянути питання, в установленому порядку, оформлення оренди цілісного майнового комплексу ДХК "Олександріявугілля". У разі неможливості цього, а також при умові обов'язкового укладення між ЗАТ "Енерговугілля" (Повний С. М.) і ТОВ ІВЕК "Експлерент" (Данін О. С.) договору співробітництва, направленого на забезпечення стабільної роботи підприємств холдингу та соціальний захист їх працівників, надати попередню згоду на оренду зазначеним компаніям цілісних майнових комплексів структурних підрозділів ДХК "Олександріявугілля", а саме:

- ЗАТ "Енерговугілля": розріз "Костянтинівський", брикетна фабрика "Димитрівська", ТЕЦ-3, УМДР;

- ТОВ ІВЕК "Експлерент": розріз "Морозівський", брикетна фабрика "Бойдаківська", ТЕЦ-1, 2, ОРЕУ, ОПТУ, РСУ.

Попередньо погоджений з Кіровоградською облдержадміністрацією та профспілками договір про співробітництво та інвестиційні програми подати на погодження до Мінпаливенерго.

Визначити, що виконання умов договору співробітництва ЗАТ "Енерговугілля" з ТОВ ІВЕК "Експлерент" та їхніх інвестиційних програм є невід'ємними істотними умовами договорів оренди, невиконання яких призведе до розірвання укладених договорів оренди.

5. Створити комісію Міністерства, на чолі з заступником Міністра Корзуном А. В., за участю представників ФДМУ, Кіровоградської облдержадміністрації, Олександрійської міськради, ДХК "Олександріявугілля", профспілок та орендарів - для опрацювання в установленому порядку питання подальшої роботи ДХК "Олександріявугілля" і особливо підготовки його об'єктів до сталої роботи в осінньо-зимовий період 2004 - 2005 років.

6. Керівникам ДХК "Олександріявугілля" (Галушко М. М.) і ДП "Центральнозахідна компанія "Вуглеторфреструктуризація" (Настуєв Ю. М.) та орендарям до 1 листопада 2004 року забезпечити вуглеотримувачів побутовим паливом у повному обсязі.

7. Заступнику Міністра Лушкіну В. А., першому заступнику голови Кіровоградської облдержадміністрації Грінченко С. А., Департаменту вугільної промисловості (Хохотва О. І.), Управлінню кадрової політики (Мамчій Л. М.) вжити конктретних заходів щодо збереження кадрового потенціалу висококваліфікованих фахівців компанії шляхом включення відповідних заходів до умов договору оренди.

8. Першому заступнику Міністра палива та енергетики України у зв'язках з Верховною Радою України Татаринову А. А., Управлінню взаємодії з Верховною Радою України, засобами масової інформації та зв'язків з громадськістю (Пахно Г. О.) забезпечити оприлюднення рішення колегії на веб-сайті Міністерства, в інформаційному бюлетені "Відомості Міністерства палива та енергетики України" та галузевих засобах масової інформації.

 

Міністр палива
та енергетики України 

 
С. Тулуб 

Голова Кіровоградської
облдержадміністрації

 
В. Компанієць 


>

Последние новости

 
Курсы НБ Украины
Запрашиваемая страница не найдена
Валюта
USD
EUR
RUB
PLN
BYR
Реклама
РекламаНаша кнопка